777/1/6 - 777 -5 > 777/1/6 سايت اصلي ايران ارقام


  چاپ        ارسال به دوست

ارایه خودپرداز مخصوص روشندلان/ تبدیل ریال به ارز در خودپردازهای شهرهای مرزی

محمد سعیدی مدیرپروژه بانک صادرات شرکت ایران ارقام ضمن اعلام این خبر در حاشیه برگزاری دوره آموزشی اپراتورهای دستگاههای خودپرداز مدل"H22M " دیواری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانکداری الکترونیک گفت: این شرکت براساس قراردادی در ابتدای سال جاری با بانک صادرات، موظف به آموزش تعدادی از مسوولان دستگاههای منصوب در شعب بانک صادرات شد که بر همین اساس این دوره به مدت 10 روز از 25 دی آغاز و 6 بهمن به کار خود پایان داد.  
وی با بیان این که دراین دوره به طور متوسط 20 نفر و در مجموع 210 نفر از پرسنل بانک صادرات در کلاس آموزشی حضور داشتند، اظهار کرد: این افراد از نقاط مختلف کشور از جمله استانهای سیستان و بلوچستان، فارس، هرمزگان، بوشهر، خراسان شمالی و جنوبی، تهران، البرز، زنجان، همدان، یزد، اصفهان، کرمانشاه و ... برای شرکت در این دوره حضور یافتند.
مدیرپروژه بانک صادرات شرکت ایران ارقام درتشریح کارکردهای جدیدی که روی دستگاه های خودپرداز این شرکت منظور شده، گفت: مشخصات فنی دستگاه های جدید نصب شده در بانک صادرات ارتقا یافته و علاوه بر آن فناوری های جدیدی به آن اضافه شده است، برای نمونه ژورنال های فیزیکی از روی این دستگاه حذف شده و به جای آن یک فلش با همان کاربرد نصب می شود.
وی ادامه داد: همچنین برای حفظ امنیت دوربین های بیشتری به این دستگاه اضافه شده به گونه ای که علاوه بر دوربین بالای مانتیور برای شناسایی چهره و افزایش ضریب امنیت، دوربینی در دهانه خروج پول از دستگاه نصب می شود که بر اساس آن هنگام دریافت پول توسط مشتری به مدت 20 ثانیه فیلم یا عکس های پیوسته گرفته خواهد شد. این دوربین ها به مسول دستگاه کمک می کند تا اگر در آینده مشکلی در بخش دریافت پول برای مشتری به وجود آید، با مراجعه به این فیلم یا عکس ها، مشکل برطرف شود.
به گفته سعیدی، نصب بارکدخوان دو بعدی، نصب RFID به گونه ای که امکان شارژ برخی از کارت ها از جمله کارت های مترو و اتوبوس توسط این دستگاه های خودپرداز امکان پذیر خواهد شد، از دیگر امکانات این دستگاه هاست.
آن طور که مدیرپروژه بانک صادرات شرکت ایران ارقام  اظهار کرد، شرکت ایران ارقام با بیشتر بانکهای کشور فعالیت دارد و در آینده این کارکردهای جدید روی دستگاه های خودروپرداز سایر بانک ها نیز منظور خواهد شد.
وی در ارتباط با دستگاه هایی که برای مشتریان روشندل در نظر گفته شده، توضیح داد: بانک مرکزی بخش نامه ای را صادر کرده تا بانک های کشور با بسترسازی، تعدادی از دستگاه های خودپراز خود را به افراد روشندل اختصاص دهند. از نظر سخت افزای تمام این دستگاه ها آمادگی ارائه این خدمت را دارند اما نصب تجهیزات لازم روی تعداد مشخصی از دستگاه ها به درخواست بانک صادرات بستگی دارد.
براساس سخنان سعیدی حدود 42 هزار دستگاه خودپرداز در تمام بانک ها و موسسات مالی و اعتباری کشور منصوب است که در این بین حدود 30 درصد این دستگاه ها (بیش از 12 هزار و 200 دستگاه) به شرکت ایران ارقام اختصاص داشته و پشتیبانی می شود.
درادامه این کلاس آموزشی،  بهزاد عباس زاده، مسوول دایره مالی منطقه شرق بانک صادرات، دوره آموزش فوق را این گونه ارزیابی کرد: از آنجایی که همکاران با دستگاه «جی آر جی» کمتر آشنایی دارند، برگزاری این دوره به ویژه در بخش عملی، به مسولان این دستگاه ها که در بانک مستقر هستند کمک می کند تا جزئیات بیشتری  فرابگیرند. اگرچه تجربه عملی مهارت مسولان فنی  این دستگاه را بالا می برد اما آموزش مستمر نیز، به توانمند کردن این افراد می افزاید.
وی با بیان این که خدمات پس از فروش شرکت ایران ارقام قابل قبول است، در ارتباط با یکی از امکانات جدید این دستگاه ها گفت: ارائه سرویس هایی نظیر تبدیل ریال به ارز به ویژه در بخش های مرزی در این خودپردازدها رضایت مشتریان را به همراه خواهد داشت.
محمدرضا رجبی، مسوول شعبه محلاتی بانک صادرات نیز در این باره اظهار کرد: برگزاری این دوره های آموزشی برای افرادی که مسول فنی دستگاه های خودپرداز در بانک ها هستند، بسیار مفید خواهد بود.
وی ادامه داد: از آنجایی که دستگاه های جدید نیازی به ژورنال فیزیکی ندارد و باعث کم شدن هزینه ها و همچنین عدم حضور همکاران در روزهای تعطیل به شعبه ها می شود، بسیار قابل قبول خواهد بود. علاوه بر آن ظاهر دستگاه ها و امکانات امنیتی آن بهتر شده است.


١٥:٤٣ - يکشنبه ١٧ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٦٥    /    تعداد نمایش : ٢٦٣٣