777/1/6 - 777 -5 > 777/1/6 سايت اصلي ايران ارقام


  چاپ        ارسال به دوست

معاون توسعه سامانه های بانکی ایران ارقام:

هدف همایش«سامانه های بانکی ایران ارقام» نیل به نقطه مطلوب پایداری درسامانه هاست

سعید احمدی پویا، معاون توسعه سامانه های بانکی شرکت ایران ارقام در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری بانکداری الکترونیک در ارتباط با اهداف برگزاری این همایش اظهار کرد: یکی از دغدغه های شبکه بانکی کشور، پایداری سامانه های بانکی به ویژه در روزهای پایانی سال است. بهبود شاخص ها و دستیابی به نقطه مطلوب پایداری سامانه های بانکی، به عنوان یکی از اهداف اصلی همایش مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: افزایش دسترس پذیری (High Availability)، کاهش تعداد تراکنش های ناموفق، کاهش مدت زمان بازیابی سامانه ها و افزایش متوسط فاصله زمانی بین دو خرابی از جمله شاخص هایی است که این شرکت تلاش کرده با اتخاذ استراتژی ها و پیشنهاد برنامه ای مدون به شبکه بانکی کشور، در راستای بهبود شاخص های مذکور اقدام کند. این راهکارهای پیشنهادی، مبتنی بر استانداردهای بین المللی و Best Practice ها در حوزه سرویس های بانکی است.

احمدی پویا با بیان این که ارائه خدمات نوین در شبکه بانکی کشور، مزیت مهم رقابتی بانکهای کشور محسوب می شود، گفت: شرکت ایران ارقام تلاش کرده در این حوزه محصولات نوین مبتنی بر نیازهای شبکه بانکی کشور تولید و عرضه کند.

وی تصریح کرد: ارائه محصول و سرویس مانیتورینگ دستگاههای خودپرداز مستقل از سوئیچ و سامانه بانکی، گام بزرگی در تحقق خواسته بانکها برای پایش شبکه متنوع دستگاه های خودپرداز و ردیابی و رفع خرابی های دستگاه ها در کوتاهترین زمان است. پراکندگی دستگاه های خودپرداز در سراسر کشور و لزوم خدمت رسانی 24*7 به مشتریان بانکی، چالش بسیار بزرگی برای شبکه بانکی کشور است.

 معاون توسعه سامانه های بانکی شرکت ایران ارقام در ادامه به  معرفی سامانه های این شرکت پرداخت و توضیح داد: سامانه مانیتورینگ خودپرداز سبا  با ارائه زیر ساختی امن، مستقل ازسامانه های بانکی و مبتنی بر استانداردهای PCI ، پایش لحظه ای و برخط خودپردازها از راه دور و مدیریت یکپارچه و مرکزی ژورنال های الکترونیکی را در اختیار بانکها قرار می دهد. علاوه بر مدیریت پشتیبانی و سرویس پایانه‌ها، سیاست های پول رسانی به پایانه ها را تدوین و در اختیار بانکها می گذارد.

احمدی پویا با اشاره به سامانه دیگر شرکت ایران ارقام گفت: محصول دیگر، سرویس مانیتورینگ زیرساخت سبا است که به بانکها اختیار می دهد  تمامی اجزاء شبکه بانکی کشور را تا سطح تراکنشی  ردیابی و پایش کنند و با مانیتورینگ لحظه ای تراکنشها، بتوانند در سریع ترین زمان، رخدادها را شناسایی و به مسوول تعیین شده، هشدارهای لازم را از طریق کانالهای ارتباطی مختلف، ارسال کنند. علاوه بر آن با تعریف برنامه های بازیابی اتوماتیک می تواند به رخدادهای تعریف شده، واکنش برنامه ریزی شده ای، نشان دهد.

وی در ارتباط با سامانه دیگری از شرکت ایران ارقام با عنوان سامانه صراف اظهار کرد: این سامانه در نمایشگاه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت رونمایی شد و درهمایشی که روز دوشنبه با حضور مدیران ارشد و کارشناسان خبره بیش از 18 بانک کشور برگزار می شود، با جزئیات بیشتر، نیازمندی های پروژه مذکور برای راه اندازی فوری در شبکه بانکی کشور ارائه خواهد شد.

 

به گفته احمدی پویا در حوزه هوش تجاری، سامانه انباره داده و هوش تجاری برای بانک ملی ایران راه اندازی شده است و اکنون محصولات جدیدی در این حوزه، به شبکه بانکی کشور عرضه می شود. سامانه های اعتبارسنجی مشتریان،جذب مشتریان، مدیریت ریسک بانکی، تشخیص تخلفات، مبارزه با پولشویی و شاخص های سلامت بانکی از محصولات نوین شرکت ایران ارقام در حوزه هوش تجاری هستند.


١٥:١٦ - يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٥    /    شماره : ٦٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٢٠